Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny na portret Wincentego Ferdynanda Lessla.

Mieszkający przez większość życia w Puławach Wincenty Ferdynand Lessel, kompozytor i pedagog, stał się jednym z najbardziej tajemniczych twórców polskiej muzyki klasycystycznej.

Historia obeszła się mało łaskawie z tym artystą. Burzliwe dzieje zagubiły nie tylko większość jego kompozycji, nie pozostawiły także ani jednej podobizny. Jak wyglądał człowiek, który wniósł do polskiej muzyki tak wiele. Czy możemy próbować nakreślić jego wizerunek w oparciu o zachowane portrety syna? To decyzja młodych artystów, to ich punkt widzenia i ich wyobraźnia.

Zachęcamy was do stworzenia własnego obrazu Wincentego Lessla. Może zechcecie zrobić to spoglądając na zachowane portrety jego ojca, a może wyobrażacie sobie tego twórcę zupełnie inaczej?

Regulamin konkursu

Załącznik 1 – karta zgłoszenia

Załącznik 2 – informacje o kompozytorze

Załącznik 3 – Portrety Franciszka Lessla – syna Wincentego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka” , realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków Miasta Puławy, Województwa Lubelskiego oraz Powiatu Puławskiego